Kaplica św. Jana Pawła II w Żelaźnie

msza w soboty o godz. 16

Władysław i Marianna Burdajewicz zam. w Gostyniu, aktem notarialnym z dnia 20 lutego 1984 r. jako darowiznę na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Narodzenia NMP w Lubiniu przekazali zabudowaną działkę w Żelaźnie,
z przeznaczeniem na kaplicę katechetyczną; był to dom mieszkalny z dwoma izbami, przedpokojem i kuchnią oraz małym podwórzem.

W tej formie służył katechezie oraz sobotniej Eucharystii dla starszych osób.
W 2011 roku po gruntownej przebudowie scalono całość jako jedno pomieszczenie dla potrzeb liturgii mszalnej,
W 2013 roku dobudowano zakrystię oraz zainstalowano na całości elektryczne ogrzewanie podłogowe.
Podczas wizytacji kanonicznej parafii Ks. Bp. Grzegorz Balcerek 24 września 2013 poświęcił kaplicę i potwierdził jej patrona św. Jana Pawła II.
Wizerunek św. Jana Pawła II namalowany przez artystę plastyka Barbarę Piątkowską z Poznania został umieszczony
w 2015 roku na czołowej ścianie kaplicy.

Wspomnienie św. Jana Pawła II przypada na 22 października.

Pocztówka 3D święty Jan Paweł II papież