Podsumowanie 2022 roku

Chrzty: 28
Śluby : 13
Zgony: 30

I komunię świętą przyjęło 29 dzieci; do jej przyjęcia przygotowuje się 30 dzieci,

Sakrament Namaszczenia Chorych przyjęło 148 osób,

Do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przygotowuje się 39 osób,

Z Komunią św. w I piątki i soboty miesiąca odwiedzane były 44 osoby.

Kwota wywozu śmieci i nieczystości z cmentarza wyniosła blisko 25 tysięcy zł. Bardzo proszę zabierać śmieci do domowych pojemników, aby opłaty zmniejszyć a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne cele.

Od Adwentu przeżywamy Rok Duszpasterski pod hasłem WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY.
Treść przekazywanej książeczki kolędowej pomaga lepiej poznać i zrozumieć to hasło.
Kuria Metropolitalna powiadomiła o tegorocznej wizytacji kanonicznej ale jeszcze bez podania konkretnej daty.

ŚWIĘTA RUCHOME 2023

- Wielkanoc – 9 kwietnia,

- Wniebowstąpienie Pańskie  –  21 maja,

- Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja,

- Boże Ciało – 8 czerwca,

- I Niedziela Adwentu – 3 grudnia.

ODPUSTY I INNE

- Środa Popielcowa – 22 luty,

- św. Scholastyki w Bieżyniu – 12 lutego (niedziela),

- św. Benedykta – 11 lipca (wtorek),

- Narodzenia NMP i dożynki parafialne – 10 września (niedziela),

- św. Leonarda – 12 listopada (niedziela),

- wspomnienie św. Jana Pawła II (w Żelaźnie) – 21 października (sobota).

- I komunia Święta 7 maja,

- rekolekcje parafialne 9 – 12 marca,

- rekolekcje szkolne do ustalenia.

Dzięki Waszej wrażliwości wspieramy finansowo, poprzez CARITAS,  w ramach programu RODZINA RODZINE, comiesięczną, deklarowaną kwotą 500,00 zł, rodziny poszkodowane przez wojny i przewrotyna Bliskim Wschodzie.

W tym roku od każdego statystycznego mieszkańca parafii świadczenia na rzecz diecezji wynoszą: kwartalnie 1,35 zł (czyli rocznie 5,40 zł); danina: na CARITAS 0,45 zł; na Seminarium Duchowne 0,45 zł; na diecezjalne instytucje centralne 1,00 zł ; na fundusz pomocy chorym kapłanom 0,75 zł - co daje w sumie 8,05 zł.

Poza tradycyjną formą składania ofiary w kopertach można skorzystać z konta bankowego parafii.

Na 2023 rok są jeszcze wolne intencje na niektóre poranne msze św. w tygodniu.

Na msze św. zbiorowe przyjmowane są tylko intencje z pogrzebów w Lubiniu i tylko od parafian z Lubinia.

Na terminowe rozpisanie intencji z pogrzebów umawia się osoba, która załatwiała sprawy związane z pogrzebem lub osoba przez nią delegowana.

Dane ofiarodawcy zamieszczane są tylko w intencjach pogrzebowych.

Bardzo proszę wszelkie sprawy terminowe załatwiać osobiście w biurze parafialnym.
Proszę przewidzieć, iż okazja do spowiedzi może być tylko przed mszą św.
Proszę z pomocą młodszego pokolenia śledzić wpisy na stronie internetowej parafii i opactwa.
Intencje mszalne i ogłoszenia na aktualny tydzień są zamieszczane na stronie parafii w sobotę rano.

NIECH BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE I OPIEKA MATKI BOŻEJ,
PATRONKI  NASZEJ PARAFII I OPACTWA,
TOWARZYSZY WAM W TYM ROKU PAŃSKIM  2023.
SZCZĘŚĆ BOŻE!

99 0.099921941757202