Życzenia świąteczne

3 kwietnia 2021

Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom  oraz osobom bliskim naszej Wspólnocie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia Wasze serca odwagą głoszenia orędzia Jego miłości. Życzymy Wam świętości pośród spraw codziennych. Bądźcie zwiastunami Poranka Wielkanocnego!

Benedyktyni lubińscy

Życzenia z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego od Arcybiskupa:

Drodzy Archidiecezjanie!

Świętujemy dzisiaj wielką tajemnicę, która jest fundamentem chrześcijańskiej wiary: Jezus z Nazaretu, który w piątek o zachodzie został zdjęty z krzyża i złożony w grobie, w Noc Paschalną zwycięski opuścił grób. Nie jest to mit ani sen, wizja czy utopia, ale najczystsza prawda, która rozświetla ludzkie życie.

Radosna wieść o zmartwychwstaniu wyszła z Jerozolimy dwadzieścia wieków temu i nadal rozbrzmiewa w Kościele, niosąc w świat nadzieję silniejszą od lęku, choroby i śmierci. Chociaż bowiem naszym przeznaczeniem jest śmierć fizyczna, to jednak – jak uczy Święty Augustyn – Jezus zmartwychwstał po to, abyśmy nie myśleli, że wraz ze śmiercią kończy się ostatecznie nasze życie i nie ulegali z tego powodu rozpaczy. Od wielkanocnego poranka dociera więc do nas nowa wiosna nadziei.

Drodzy Siostry i Bracia!

W niełatwym doświadczeniu epidemii wszyscy bardzo tej nadziei potrzebujemy. Wielu z nas dźwiga ciężki krzyż obecnego czasu w postaci choroby, lęku, troski o bliskich czy problemów bytowych. Wielkanoc jednak zaświadcza, że krzyż jest jedynie drogą ku piękniejszemu życiu, a dzięki miłości życie zwycięża nad śmiercią, a boskie światło panuje nad mrokami zła.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę więc Wam głębokiego pokoju, płynącej z wiary siły ducha oraz przezwyciężania miłością codziennych utrapień.

W szczególny sposób myślę w tych świątecznych dniach o wszystkich chorych oraz o pracownikach służby medycznej, którzy z poświęceniem otaczają troską tych, którzy znaleźli się w szczególnej potrzebie. W modlitwie polecam ponadto dusze naszych sióstr i braci, którzy w ostatnich miesiącach z tego świata odeszli. Mam głęboką nadzieję, że nasze teraźniejsze utrapienia – przeżywane w duchu wiary oraz wzajemnej miłości i solidarności – przyczynią się do umocnienia i uświęcenia każdego z nas.

Modlę się za Was wszystkich i życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański