Konsekracja kościoła i klasztoru - Lwów

20 marca 2021

Konsekracja kościoła i klasztoru

Dnia 19 marca podczas Mszy w uroczystość św. Józefa nastąpiła konsekracja kościoła św. Benedykta i klasztoru św. Józefa we wsi Sołonka pod Lwowem.

Można obejrzeć nagranie z tego wydarzenia - na tej stronie dostępne są również zdjęcia.

W klasztorze zamieszkają trzy mniszki benedyktynki z opactwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żytomierzu.

W sobotę 13 marca dwóch braci z opactwa lubińskiego oraz dwóch braci z opactwa tynieckiego wyjechało, aby wspomóc siostry w nowopowstałej fundacji, objąć posługę w kościele rektoralnym św. Benedykta oraz założyć męski klasztor benedyktynów.

Bracia będą mieszkać w kapelanii po jednej stronie kościoła św. Benedykta, a siostry po drugiej stronie kościoła w swoim klasztorze.

20 marca o godzinie 14:00 naszego czasu (godz. 15:00 czasu ukraińskiego) odbędą się święcenia kapłańskie br. Leopolda Rudzińskiego, mnicha tynieckiego.

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z matką Klarą, opatką klasztoru Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Żytomierzu.