Profilaktyka parafialna - aktualizacja

25 marca 2020

DO ODWOŁANIA:

dekret w sprawie duszpasterstwa w czasie epidemii : http://archpoznan.pl/pl/web/homilia/view/id/dekret-ws-duszpasterstwa-w-stanie-epidemii

- w naszej parafii msze święte TYLKO w kościele MATKI BOŻEJ W LUBINIU; NIE BĘDZIE DODATKOWYCH WSPÓLNYCH NABOŻEŃSTW, ale KOŚCIÓŁ BĘDZIE OTWARTY W CIĄGU DNIA.

- NIE BĘDZIE nabożeństw i mszy świętych W BIEŻYNIU, MOŚCISZKACH I ŻELAŹNIE.

- Wyznaczona na niedzielę intencja mszalna w BIEŻYNIU będzie ODPRAWIONA W LUBINIU W SOBOTĘ O GODZ. 7:15.

- biuro parafialne otwarte BEZPOŚREDNIO PO MSZACH PORANNYCH; załatwiamy TYLKO SPRAWY PILNE.

- MAKSYMALNA LICZBA osób na WSZELKICH UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNYCH nie może przekroczyć 5 (nie wlicza się do tej ilości osób sprawujących posługę).

Dyspensa od udziału we Mszach Świętych jest wezwaniem do modlitwy w rodzinnych domach.

- Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi o godz. 20:30 kapłanów w kościołach, a rodziny w domach o Modlitwę Różańcową w intencji ustania epidemii wywołanej koronawirusem.

- W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba.