Podsumowanie kolędy

19 stycznia 2020

PODSUMOWANIE 2019 ROKU I  ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH

Dziękujmy Bogu za czas odwiedzin kolędowych, wspólną modlitwę zakończoną błogosławieństwem, życzliwe przyjęcie i gościnę, troskę o sprawy parafialne oraz zainteresowanie życiem naszej wspólnoty zakonnej. Składane teraz ofiary jak i ofiary z poprzednich lat zostaną przeznaczone na prace przy kościele św. Leonarda; trwają konsultacje z konserwatorem zabytków, budowlańcami i stolarzem. Trzeba na terenie parafii wymienić trzy drewniane krzyże.

Sprawy poruszane podczas odwiedzin:

- wyjaśnienia: termin składka to ofiary zbierane na mszach św. a zbiórka to ofiary zbierane przed kościołem,

- prośba o wyrównanie i utwardzenie dojścia od schodów do bramy i ścieżki do wejścia do kaplicy Matki Bożej,

- starsze osoby w Żelaźnie proszą o msze św. w soboty przez cały rok,

- prośba o takie ustawienie ekranu, aby był widoczny z każdego miejsca w kościele,

- prośba o klęczniki przy przyjmowaniu Komunii św.

- sprawa najważniejsza: patronem szkoły w Lubiniu jest Adam Mickiewicz, ale obecnie częściej słyszy się  określenie TĘCZOWA SZKOŁA; rodzice są zaniepokojeni prawie jednoznacznym postrzeganiem tego określenia w kontekście ideologii „gender” czy lobby LGBT. Na ten problem zwracali mi uwagę takżeokoliczni proboszczowie.

- w czasie odwiedzin pozostawiliśmy Wam książeczki „Z MARYJĄ W NOWE CZASY” – w naszej parafii jest to ugruntowanie MISJI MARYJNYCH i  NAWIEDZENIA MARYI W KOPII JEJ JASNOGÓRSKIEJ IKONY; również obrazek kolędowy niech będzie dla każdego pamiątką tych pięknych dni. Trwają prace nad wydaniem okolicznościowego albumu z tej uroczystości.

- rozważamy w tym roku Tajemnicę Eucharystii; zalecaną Adorację Najświętszego Sakramentu podejmiemy po uzgodnieniu w klasztorze.

Kontynuujemy w poniedziałki modlitwę o uwolnienie od uzależnień i nałogów za wstawiennictwem św. Leonarda, dawnego patrona naszej parafii.

Biuro parafialne czynne codziennie bezpośrednio po porannej mszy św. oraz  w piątki po wieczornej.

Chrzty proszę zgłaszać najpóźniej 2 tygodnie przed podanym terminem.

Zaświadczenie dla rodziców chrzestnych wydaje tylko proboszcz miejsca zamieszkania.

STATYSTYKA

CHRZTY - 26     / POPRZEDNIEGO ROKU  /   24

ŚLUBY  -   10     / POPRZEDNIEGO  ROKU  /  18

ZGONY -   24    / POPRZEDNIEGO  ROKU /    22

I KOMUNIĘ ŚW. przyjęło 8 dzieci; do jej przyjęcia 3 maja  2020 przygotowuje się 35 dzieci

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH  przyjęło 187 osób

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 4 grudnia przyjęły 54  osoby

Dzięki Waszej wrażliwości wspieramy finansowo poprzez CARITAS już 15 rodzinę w Syrii.

TERMINARZ

W dni powszednie msza św. wieczorna jest przez cały rok o godz. 18:00; w pierwsze soboty miesiąca

i 13 dnia miesiąca o godz. 18:00 odmawiany jest Fatimski Różaniec i po nim msza wieczorna.

W poniedziałki na mszy wieczornej przez wstawiennictwo św. Leonarda, modlimy się

o pomoc Miłosierdzia Bożego w przezwyciężeniu wszelkich zniewoleń i zagrożeń.

W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele Matki Bożej.

Bardzo proszę o przekazywanie tajemnic ŻYWEGO ROŻAŃCA w pierwszą niedzielę

każdego miesiąca.

Msze święte zbiorowe za zmarłych są w niedziele o godz. 19:00 dwa razy w miesiącu.

Wolne intencje na bieżący rok są tylko jeszcze na niektóre msze św. poranne w tygodniu.

Terminy rekolekcji parafialnych i szkolnych są w trakcie ustalania.

W tym roku od każdego statystycznego mieszkańca parafii (2686 osób) świadczenia na rzecz diecezji wynoszą: rocznie 5,00zł; jednorazowo: na CARITAS 0,40 zł; na Seminarium Duchowne 0,40 zł; na diecezjalne instytucje centralne 0,90 zł; na fundusz pomocy chorym kapłanom w naszej diecezji 0,50 zł - co daje w sumie 7,20 zł.

WYDATKI WEDŁUG WIELKOŚCI KWOT:

- świadczenia na rzecz archidiecezji, specjalne składki i zbiórki po mszach świętych,

- wywóz śmieci z cmentarza (18 wywozów)

- wynagrodzenia za prace,

- służba Boża i pomoce duszpasterskie,

- prąd elektryczny, woda, doraźne naprawy i inne.

NIECH BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE I OPIEKA MATKI BOŻEJ, PATRONKI  NASZEJ PARAFII I OPACTWA TOWARZYSZY WAM W TYM ROKU  PAŃSKIM  2020.

73 0.14471220970154